Proenza Schouler X Birkenstock

Moda : Proenza Schouler X Birkenstock İşbirliği

Bir yanda; 1774 yılında Johann Adam tarafından kurulmuş, 246 yıllık bir Alman markası Birkenstock, diğer yanda ise 2002 yılında New York merkezli Amerikalı tasarımcılar Jack McCollough ve Lazaro Hernandez tarafından kurulmuş Proenza Schouler.

proenza schouler

Son yıllarda yaptığı tasarımcı iş birlikleriyle dikkat çeken Birkenstock markasının şimdiki iş birliği Proenza Schouler oldu. Rick Owens, Valentino ve Opening Ceremony ile olan başarılı iş birliklerinin ardından, Birkenstock klasik ikonik sandaletler, Proenza Schouler ruhu ile yeniden canlandı.

Hernandez ve McCollough, Birkenstock sandaletlerin bir trend değil bir klasik olduklarını ifade ederek, kendi gençliklerinden ilham aldıkları 6 parçalık bir kapsül koleksiyon hazırladılar.

Bu 6 parçalık unisex koleksiyonda, 4 farklı renkte; siyah, beyaz, gümüş ve koyu sarı tonlarda. Birkenstock ruhunu ve konforunu da koruyarak Arizona ve Milano modellerini, klasik tasarımdan daha modern bir yaklaşımla yeniden yorumladılar. Koleksiyonda en dikkat çeken tasarımsal yenilik, çapraz dikiş detayları bulunun cırt cırtlar.

Proenza Schouler İlkbahar 2020 Koleksiyonu’ nda, ilk kez New York Moda Haftası’ nda gördük. Birkenstock sandaletler; güçlü omuzları ve yüksek belli havuç pantolonları, pencere detaylı, derin v yakalı elbiseleriyle modern ve güçlü kadınların simgeliyor. Koleksiyonda sütlü kahve, gri, siyah, beyaz, hardal, turuncu renkler, sert ve keskin çizgiler arasında yerini almıştı.

Şu an içinde bulunduğumuz süreçten ötürü, 20 Mart tarihi ile sadece online sitelerinde ve Net-a- Porter’da satışta.Bu yazın en çok istenenlerinden olmaya şimdiden aday olarak gözüküyor.


Hazırlayan : Sevcan Demirkaya
Instagram : sevcandemirkaya
E-mail : demirkayasevcan@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.