Parlak Saçlar İçin Ne Yapılmalı ?

İpek gibi saçların pırıl pırıl parlaması hemen her kadının hayali diyebiliriz. Maalesef saçımıza yaptığımız uygulamalar bunu engelliyor. Bazen havanın kiri, güneşin hasarı derken saçlarımız parıltısını göstermeye pek de fırsat bulamıyorlar maalesef. Eğer siz de “Saçı parlak göstermek için ne yapılmalı?” diye soruyorsanız nemini koruyacak önlemler ilk sırada. İkinci önemli yol ise saçı içten besleyecek beslenme değişiklikleri ve doğru saç ürünleriyle saçlarınıza ışıltısını geri verebilirsiniz.

saç parlaklığı

Saçı parlak göstermek için ne yapılmalı ?

  • Saçlarınız genel olarak sağlıklı diyorsanız; doğal nemini koruyarak parlak kalmasını kolaylaştırısınız. Bunun için duştan şekillendirmeye kadar her aşamada bazı ufak önlemler alın.
  • Çok sıcak suyla yıkamaktan, sülfat gibi doğal yağları uzaklaştırırı. Sülfat aynı zamanda şampuanlarda da bulunur. Bu yüzden şampuanlardan ve çok sık şampuanlamaktan kaçının. Mutlaka saç kremi kullanın. Yıkarkan soğuk suyu seçin. Soğuk su nemi saçta hapseder ve saça parlaklık katar. Saçı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesi ile kurutmadan önce kendi kendine kuruması için biraz zaman tanıyın.
  • Şekillendirirken yüksek ısıdan koruyun. Isı saçı mahfeden en önemli unsurlardan. 2020 yılında artık ısı koruyucular çıktı ve mutlaka kendinize bir adet edinin. Kuaför işlemlerinde ise mutlaka ısı kullanıcı için kuaförünüzü uyarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.