Olivia Palermo’nun Yeni Koleksiyonu

Olivia Palermo’nun Yeni Koleksiyonu

Bu yazımı geçtiğimiz hafta merakla beklenen hazır giyim koleksiyonunu tanıtan Olivia Palermo için kaleme aldım. Koleksiyon aşamaları ve Olivia’nın neden uzun yıllardır bu koleksiyon için beklediğine okuduğunuzda siz de kesinlikle hak vereceksiniz. Hadi detaylara geçelim.

Olivia bugüne kadar aklınıza gelebilecek her markanın kıyafetini denedi. Tüm zamanını bir stil ikonu olarak geçirmek Ona işlerin nasıl olması gerektiğini, kumaşların nasıl hissettirmesi gerektiğini, neyin gerçekten işe yarayıp, neyin yaramadığını gösterdi.Olivia Palermo , on yılı aşkın zamandır moda sahnesinde. Ve O bu sahneye çıktığından beri Onu beğenen, takip eden herkes kendi moda koleksiyonunu ne zaman yaratacağını merak ediyordu.Ve evet… işte o gün geldi!Geçtiğimiz Perşembe günü Olivia kendi adını taşıyan koleksiyonunu tanıttı ve bunun markasını bir sonraki aşamaya geçişi olduğunu ilan etti. “Bu markanın bir sonraki aşamasına geçiş. Genişlemek ve bir sonraki aşamaya geçmek istiyorduk ve bu planın bir parçasıydı. Web sitesi ile başladık, perakende ve daha sonra editoryal bileşenimizi oluşturduk. Bu üçüncü katman, kurum içi hazır giyim kolkesiyonu. ” Diye anlatıyor süreci Olivia.

3 yıl önce erkek kardeşi Grant Palermo ile kurdu şirketini. Eylül 2019’da ise markanın e-ticaret sitesini güncellediler. Oliviapalermo.com geçen yıl yeniden yayınlandığında artık markaların ve Olivia’nın geçmiş işbirliği koleksiyonlarının satıldığı bir platform oldu. Olivia modaya dahil olduğu yıllar içerisinde Aquazzura, Karl Lagerfeld, Ciaté Cosmetics ve Banana Republic gibi bir çok markalarla kapsül koleksiyonlar yaptı. Yıllarca kendi koleksiyonunu ne zaman yapacağı sorulmuş olsa da; Palermo büyük bir titizlikle yaptığı ilk koleksiyonunu on yılın ardından bu sahneye sundu.

Bu koleksiyon için; Rebecca Minkof ve Michael Kors gibi markalara çalışmış olan Alice Fern tarafından yönetilen bir tasarım ekibi kurdu. Alice ve Olivia çalışmaya bahar sezonlarından başlayıp, Yaz’a doğru devam etmişler. Sonrasında Olivia’nın kişisel parçalarını da bu çalışmaya dahil etmiş ve hem iyi bir kumaş hem de geniş bir renk paleti oluşturmuşlar. Koleksiyonu görenler Olivia’nın tarzını yansıttığını hemen fark edeceklerdir. Zira Olivia’nın yıllardır hatırı sayılır bir takipçi kitlesi var (6,3 milyondan fazla).

Olivia, e-ticaret sitesi sayesinde dünyanın farklı yerlerinden alışveriş ve fiyat analizleri de yapmış. Bu nedenle de ; “Biz dünya çapında bir markayız, bu yüzden tüm mevsimlerde dünyadaki herkesin koleksiyona erişim sağlamasını istiyoruz.” Diyor ve fiyatlarını da buna göre yönlendirdiklerini belirtiyor. 2020 baharı için fiyatlar 275 dolar ile 1.595 dolar arasında olacak. Şimdilik koleksiyonda aksesuar yok. Ancak gelecek sezonlarda kesinlikle olacağına ben eminim.Koleksiyon oliviapalermo.com’un yanı sıra seçili Saks Fifth Avenue mağazaları, saks.com ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin mağazalarda satışta olacak.Olivia koleksiyonunu ne genç nede çağdaş olarak tanımlıyor. “İkisinin birleşimiyiz” diyor ve ekliyor; “Uzun vadeli bir iş kuruyoruz. Herkes için bir şeyler var. Yaş grubumuz gençlerden 70’lere kadar gidiyor, bu yüzden bu koleksiyon bütün kadınlar için tasarlandı.”Ben de Olivia’yı çok severek ve beğenerek takip edenlerdenim. Dilerim yolu açık olsun!Umarım keyifle okumuşsunuzdur,

Sevgiler,Aslı


Hazırlayan: Aslı Çoşkun Duydu
Web Site :  https://modastilde.com/
Instagram : asliduydu_
E-mail : modastilde@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.