Moda Başrollü 14 İkonik Film

Moda Başrollü 14 İkonik Film

İzlenebilecek En İyi Moda Filmleri Nelerdir ?

Hepinize merhaba, umarım sağlıklı ve güvendesinizdir. Normale dönmeyi ben de hepiniz gibi iple çekiyorum. Ama madem evdeyiz, madem hepimiz birer moda severiz o zaman size moda içeriklerinin üst seviyelerde olduğu bir kaç film önerisinde bulunmak istiyorum.Muhtemelen bazılarını daha önce izlediniz (belki de tümünü izlediniz) ama hadi gelin bir de haklarında yaptığım yorumlar sonrası izleyin. Fikirlerinizi de benimle paylaşın.Dilerim keyifle okursunuz. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Great Gatsby (2013)

Birden çok kez çekilmiş olan bu yapımın son uyarlaması 2013 yılında vizyona girdi. Başrolünde Leonardo di Caprio’nun olduğu olduğu bu film için Brooks Brother markası 1,200 takım elbise tedarik etti. Muiccia Prada 40 elbise tasarladı. Tiffany&Co.’dan Carey Mulligan’s Daisy’nin kullandığı tüm pırlantaları 1920’li yıllara uygun olarak tasarladı.

Atomic Blonde (2017)

Charlize Theron’u çok beğenirim. Hiç bir filmini kaçırmam. Bir casusu cnlandırdığı bu filmi de tabii ki izledim. Konumuzla ilgili olmasa da hiç bir sahneden dublör kullamadığını da belirtmek istiyorum. Bu filmde kostüm tasarımcısı Cindy Evans, M16 casusu Lorraine’e vintage Dior’lar, Burberry’ler giydirdi. Ayrıca John Galliano’nun vinil kaplamaları, Stuart Wietzman botlar ve Margiela takım elbiseler de bu ajanın gardrobunda yer almış.

The Devil Wears Prada (2006)

Böyle bir yazı da u film olmaz mı hiç? Aranızada bir dergide çalışmayı isteyen, hayal eden, bu alanda kariyer yapmayı hdefleyen varsa mutlaka izlemeli. Ama moda severler de izlesin çünkü Andie’nin dönüşümü ve o stiller görmeye değer.

Bill Cunningham: New York (2010)

Sanırım bu belgesel yayınlanana kadar Bill Cunningham sadece modayla iç içe kişiler tarafından tanınıyordu. O, mavi ceketi ve bisikletiyle kendisini bir moda işçisi olarak görürdü. Hayatın sokakta olduğuna, modanın sokaktan geldiğine inanan bir isimdi. 2016 yılında 87 yaşında aramızdan ayrılana kadar O sokakta olmaktan hiç vazgeçmedi.

The September Issue (2009)

Belki dikkatinizi çekmiştir, moda dergilerinin Eylül sayıları her zaman en çok sayfaya sahip olan sayılardır. Eylül moda için önemlidir.Bu belgesel filmde de Amerikan Vogue’un Eylül 2007 sayısının yaratılışını izliyoruz. Bu filmin en önemli detayı; koşturmacaların yanı sıra Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour ve o dönemin Yaratıcı Yönetmeni Grace Coddington arasındaki çalkantılı ilişki.

Coco Before Chanel (2009)

Audrey Tatou’yu Chanel olarak gördüğümüz bu filmde modacının efsane olmadan önceki hayatını görme fırsatımız oluyor. “Yetimhaneden Moda İmparatorluğuna” başlıklı yazımı okuduysanız işte bu filmle okuduğunuzu pekiştirebilirsiniz 😊

A Simple Favour (2018)

Blake ilk kez karşımıza bu kadar maskulen çıkıyor olabilir.Üç parçalı giyinmeyi seviyor ancak nasıl farklılaştırıp, birleştireceğinizi bilemiyorsanız işte bu film tam da size göre. İlham verici ve stil sahibi.

Dior And I (2014)

Raf Simon’ın Christian Dior Couture için tasarladığı ilk koleksiyonun süreçlerini izliyoruz eleştirmenlerden neredeyse tam not alan bu belgeselde. Aslında dijital çağda tasarımcılar üzerindeki baskıyı vurguluyor.

Yves Saint Laurent (2014)

Bu film bir biyografi. Oldukça başarılı ele alındığını söylemeliyim. Pierre Bergé ile olan çalkantılı ilişkisi de dahil olmak üzere Yves Sain Laurent’in üretken kariyerinin on yıllık bir bölümünü kapsamlı bir şekilde anlatıyor. Gece yaşamından, MArakei’e uzanan yolculuklarını da görmek mümkün.Aktör Pierre Niney bu film sonrası oldukça fazla eleştiriye maruz kalmış. O dönem 24 yaşında olan aktör bence oldukça başarılı ve cesur.

Pretty Woman (1990)

Kocaman ve güzel gülümsemesiyle Julia Roberts uzun çizmeleri, 250,000$’lık elmas kolyesi, omuzları açık kırmızı elbisesi ve meşhur mağaza sahnesiyle izlemekten hiç sıkılmadığım filmlerden biridir benim için.

Breakfast at Tiffany’s (1961)

Bunca yıllık sinema tarihinde Audrey Hepburn’ün siyah elbisesi, elmas kolyesi ve kadife eldivenlerinden daha ikonik bir kıyafet var mı? Henüz bulunamamış olabilir 😊

Marie Antoinette (2006)

Bugüne kadar ki en şık Marie Antoinette’I Sofia Coppola sayesinde bu filmde izliyoruz. Gösterişi seven bir kadının dönemsel hikayesi. Ayakkabıları, gösterişli peruklarıyla filmi olmazsa olmazmış.

Moulin Rouge (2001)

Korseler, tüylü sabahlıklar, detaylı ve göz alıcı sahne kostümleri. Nicole Kidman’ın kırmızı kıyafetiyle unutulmaz sahne performansı. Diğer oyuncular ve performansları da cabası. İzlenmezse olmaz.

Zoolander 2

Bu film moda endüstrisiyle acımasızca alay ediyor. Marc Jacobs, Vera Wang, Kate Moss, Naomi Campbell’da nasibini alıyor. Film, moda dünyasının da gülmeye ihtiyacı olduğunu kanıtlar tarzda.

Sex And The City (2008)

Bu listede olmazsa olmazdı. Unutulmaz ve bir çok kişiye ilham vere Carrie Brodshaw karakteri (Sarah Jessica Parker’ın tarzı bile bur olden sonra tamamen değişti). Vivienne Westwood gelinlik, Manolo Blahnik ayakkabılar ve fazlası için mutlaka izleyin.

Sevgiler,Aslı


Hazırlayan: Aslı Çoşkun Duydu
Web Site :  https://modastilde.com
Instagram :  asliduydu_
E-mail : modastilde@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.