Lezzetli ve Sağlıklı Mor Ekmek

Lezzetli ve Sağlıklı Mor Ekmek

Virüs salgını bize çok şeyi öğretti. Sağlıklı olmak eskiden bir tercihti. Yani sağlıklı olmak isteyen diyetine dikkat eder, egzersizini yapar sağlıklı olmak için çabalardı. Toplumun büyük bir kesimi ise böyle bir uğraşın içerisinde bile olmazdı. Kalp-damar hastaları, obezler, diyabet hastaları, romatizmalılar ilaçlarını alır, yaşamlarına olduğu gibi devam ederlerdi. Fakat artık devir değişti. Çünkü virüs salgını en ama en çok bu hasta gruplarını vurdu. Vefat edenlerin %70’inden fazlasının kalp-damar problemli insanlar olduğu gerçeği yüzümüze açık bir şekilde vuruldu.

Peki ya bu süreçten sonra ne yapmalıyız?

Viral salgın ne zaman bitecek ve ne zaman normal hayatlarımıza döneceğiz sorusunun cevabı oldukça zor veriliyor. Çünkü salgının yaz aylarında hafifleyeceği ama kış aylarında normal grip enfeksiyonu ile birleşip çok daha ağır boyutlarda bir tablo ile karşımıza çıkacağı gerçeği ile yüz yüzeyiz. Bizlere sağlıklı beslenme ve egzersiz yapmak düşüyor.

Mor Ekmek Faydaları nelerdir ?

Mor ekmek oldukça ama gerçekten oldukça özel bir ekmek.Kan şekeri dengeleri yerine geliyor, HbA1c düzeyleri düşüyor. Kendilerini daha iyi hissediyor diyabet hastaları. Bize döne döne söyledikleri ana şey “Mor Ekmekle birlikte evimize huzur geldi” diyorlar. Çünkü diyabet gerçekten çok ama çok zor bir hastalık. Moraliniz bozulur, kan şekeri düzeyiniz değişir.

mor ekmek,

Toplumsal değişim ve devrim mor ekmekle ülkemize gelebilir. Düşünsenize kronik olarak hissettiğiniz yorgunluğunuzun bir sabah sizi terk ettiğini… Ne kadar güzel olmaz mıydı?

Bizim tüm ürünlerimiz için,Sankara Mormiks’e ulaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.