Lezzetli ve Sağlıklı Mor Ekmek

Lezzetli ve Sağlıklı Mor Ekmek

Mor Ekmek Nedir, Ne İşe Yarar, İçerisinde Neler Vardır ?

Virüs salgını bize çok şeyi öğretti. Sağlıklı olmak eskiden bir tercihti. Yani sağlıklı olmak isteyen diyetine dikkat eder, egzersizini yapar sağlıklı olmak için çabalardı. Toplumun büyük bir kesimi ise böyle bir uğraşın içerisinde bile olmazdı. Kalp-damar hastaları, obezler, diyabet hastaları, romatizmalılar ilaçlarını alır, yaşamlarına olduğu gibi devam ederlerdi. Fakat artık devir değişti. Çünkü virüs salgını en ama en çok bu hasta gruplarını vurdu.

mor ekmek

Vefat edenlerin %70’inden fazlasının kalp-damar problemli insanlar olduğu gerçeği yüzümüze açık bir şekilde vuruldu. Peki ya bu süreçten sonra ne yapmalıyız? Hareketsiz yaşamlarımızı terk edip, çok daha hareketli, çok daha enerjik, çok daha motive ve çok daha mutlu, huzurlu bir yaşama geçiş yapmamız gerekiyor. Birçok alışkanlığımızı tamamen terketmemiz, yerine yeni ve daha sağlıklı olanlarını koymamız gerekiyor. Süreç bizlere bunları yapmaya zorluyor.Viral salgın ne zaman bitecek ve ne zaman normal hayatlarımıza döneceğiz sorusunun cevabı oldukça zor veriliyor. Çünkü salgının yaz aylarında hafifleyeceği ama kış aylarında normal grip enfeksiyonu ile birleşip çok daha ağır boyutlarda bir tablo ile karşımıza çıkacağı gerçeği ile yüz yüzeyiz. Dünyanın 3’te 2’sinin bu virüsle enfekte olup hastalığı öyle ya da böyle atlatacağı gerçeği göz önündeyken bize de sağlıklı yaşamak ve elbette bunun gerekliliği olan sağlıklı beslenme ve egzersiz yapmak düşüyor.

“Sankara Mormiks” Nedir ?

Bu ürün unlu mamüllere karıştırdığınız zaman mor rengi veren, kan şekerini dengeleyen, çok sağlıklı ürünler geliştirmenizi sağlayan inovatif bir ürün.

Gerçekten toplumca bu ekmeğin yaygınlaşması için muazzam bir çabanın içerisine girdik. Bu çaba halen de devam ediyor. Hatta ve hatta “beyaz ekmeği tahtından edecek mor ekmek” diye haber bile olduk internete. Böylesi harika bir maceranın içerisindeyiz.Mor ekmek renginden de anlaşılabileceği gibi mor sebze ve meyve özlerini yüksek oranlarda içerisinde barındıran, tükettiğimiz zaman sağlığımıza çok çeşitli faydaları olan bir ekmek çeşidi. Bu ekmek çeşidini neden Sankara Mormiks ile yapalım, pancarla da yaparız diyenler oldu. Böğürtlen karıştırıp yapmaya çalışanlar oldu. Gıda boyası ile yapanlar oldu. Piyasaya çıktıktan sonra birçok sahteleri çıktı.
Mor ekmek oldukça ama gerçekten oldukça özel bir ekmek.Kan şekeri dengeleri yerine geliyor, HbA1c düzeyleri düşüyor. Kendilerini daha iyi hissediyor diyabet hastaları. Bize döne döne söyledikleri ana şey “Mor Ekmekle birlikte evimize huzur geldi” diyorlar. Çünkü diyabet gerçekten çok ama çok zor bir hastalık. Moraliniz bozulur, kan şekeri düzeyiniz değişir. Bu gibi durumlarda kan şekeri düzeyiniz değişir;

  • Çok Yürürsünüz
  • Çok Konuşursunuz
  • Çok Koşarsınız
  • Çok Yorulursunuz

    Ülkemizin gelecekte %35’inin diyabet hastası olacağı ve bir o kadarının da pre diyabet hastası olduğunu düşündüğünüzde toplumumuzun en az %75’ine hitap eden bir ürün bu mor ekmek. Çünkü hepimizin dengeli bir kan şekeri düzeyine ihtiyacı var. Hem beynimizin verimli çalışması için, hem kalbimizin, hem karaciğerimizin… tüm organlarımızın verimli çalışması için doğru bir kan şekeri dengesine ihtiyacı var. Bunu da mor ekmekle sağlayabiliyoruz.

Sağlığımızı korumaya başlamanın yolu ekmeğimizi doğal bileşenlerce zenginleştirmekten geçiyor. Başka yolu yok. Toplumun her kesiminden insanlar mor ekmek tüketmeye başladığı zaman göreceksiniz herkesin sağlığı kendiliğinden iyileşmeye başlayacak. Ağrılar ortadan kalkacak, daha sağlıklı düşünmeye, kendimizi daha zinde, daha motive hissetmeye başlayacağız. Çünkü mor ekmeğin içerisinde yer alan bileşenler beynimize de etki ediyor ve çok daha olumlu düşünmemize neden oluyorlar. Toplumsal değişim ve devrim mor ekmekle ülkemize gelebilir. Düşünsenize kronik olarak hissettiğiniz yorgunluğunuzun bir sabah sizi terk ettiğini… Ne kadar güzel olmaz mıydı? Bizim tüm ürünlerimiz için, Sankara Mormiks’e ulaşabilirsiniz.


Yazı : MorMiks
Instagram : instagram.com/mormiks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.