Kot Ceketler Yükselişte

Stil : Kot Ceketler Yükselişte

Kot ceketler yükselişte! Her sezonda farklı farklı şekillerde moda olurlar ve sezon modasında yerini alırlar. Bu önümüzdeki ilkbahar sezonunda da 70’ler rüzgarlarını epey bir hissedeceğiz, kot ceketleri görmezden gelemeyeceğimiz bir moda sezonu bizleri bekliyor.

Annenizden hatta anneannenizden kalan o kot ceket, vintage kot ceketi olarak mutlaka ömrünüz boyunca en az 5 kez sezon modası olarak gündeme gelecektir o yüzden sakın kot ceketlerinizi eski sezon olduğunu düşünerek atmayın. Tarihine bakacak olursak, 1950’li yıllarda Meksikalılar tarafından sıklıkla tercih ediliyordu. Daha sonra asıl olarak 60’lı ve 70’li yılların festivallerinde giyilen ve çiçek çocuklar döneminde yıldızı parlıyordu.

80’li yılların Amerika’sında ise parlak taytların üzerine giyilen kot ceketlerden daha çok görülen bir şey var mıydı acaba?

90’lar ve kot ceket kelimeleri yan yana geldiğinde karşımıza Ralph Lauren çıkıyor. En alışık olduğumuz görünüm bu zamanın kot ceketleri. Kot ceket altına jean giymek isterseniz en rahat kombinleyeceğiniz renk beyaz olacaktır. Kot ceketleri jean ile tamamlamamak isterseniz; mutlaka aksesuarlar ve topuklu ayakkabı ile görünümünüzü tamamlanmayı deneyin! Doğru uyguladığınızda gündüzden geceye geçebilirsiniz.

  • Kot ceketler, yeni sezon alışverişlerinizde modaya göre yenisi alınacak parçalar değillerdir. Yani kot ceketlerin anlamı bu değil. Sizi olduğunuz gibi gösteren, içinde iyi hissettiğiniz, kaliteli bir kot cekete gönül rahatlığıyla yatırım yapın derim. Serin yaz akşamlarınızda size eşlik ederken, kışın da kabanlarınızın içinde aranılan parça olacaktır.

Bir kot cekete bu kadar anlam yüklemekte haksız olamayız değil mi?


Hazırlayan : Lâl Efeoğlu
Instagram : efeoglulal
E-mail : lalefeoglu@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.