Klasik Stil Anlam Kazanıyor

Klasik Stil Anlam Kazanıyor

Klasik Stil Nedir ve Nasıl Oluşturulur ?

Klasik stil dediğimizde dolabımızın temel parçalarını oluşturan şeyleri algılamamızı sağlasa da; Biz bu stilde tanıdık şeyler görürüz.Renk, kesim, desenlere baktığımızda hep tanıdık şeyler vardır. Düz kesimler, koton, yün ve türevleri, beyaz gömlek, tüvit ceket, siyah düz cigaret bir pantalonu vardır. Trençkot, ekose, kazayağı, balıksırtı, siyah ve nude topuklu ayakkabısı ile babet dolabının olmazsa olmazıdır.

Aksesuarında gerçek inci ve pırlantalar değerli taşlar çoktan yerini almıştır. Çantalarda fark ve iddia olmaz formlu çantalar önceliğidir. İddia’lı renkler kullanmaz. Nötrler ve ana renkler en çok gördüğümüz tonlar arasındadır. Bağırmayan kumaşlar ve renkler olmalıdır.Bu stili kullanarak dikkat çekmek istiyorsanız, ya çok karizmatik olmalısınız karakteristik yüz hatları, burun, dikkat çeken bir saç rengi ya da kullandığınız parçalar çok kaliteli ve marka olmalı. Ya da statü sahibi iseniz daha sakinliği seçmiş biriyseniz bu stil size uygun olacaktır.

Marka çantalar, ayakkabılar ve aksesuarlarınız ile öne çıkabilirsiniz. Cinsiyetsiz bir tarzdır, her vücuda uygundur. Ne eril ne dişil anlaşılmaz. Bu stilin heyecanı eksiktir sıkıcı algılanmanız çok mümkündür. Benden size ufak bir tüyo ; İş dünyasına yeni başlamış minyon ince kemikli biriyseniz bu stil sizi başlangıçta daha olgun, güvenilir kılacaktır.

Ama sıkıcı algılanmamak için bu stili tek başına uygulamanızı önermem parçaları karıştırarak uygulamak sizi daha stil sahibi gösterecektir. Klasik stilde size ilham olacak ve ülkemizde bunu en iyi kullanan isim Nur Bilen Yavuzer diyebilirim. Sayfasına baktığınız da ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız. Yabancı bloggerlardan ise takip ettiğim isim; @maryorton kullanıcı isimli Mary Orton Klasik parçaları zarif stille karıştırarak bize güzel örnekler sunuyor.


Hazırlayan : Yasemin Bülbül
Instagram : yaseminbulbulstyle
E-mail : yaseminbulbul.style@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.