Jennifer Lopez Yükselişte

Jennifer Lopez Yükselişte

Neden Her Yerde Jennifer Lopez Var?

Merhaba herkese, bu hafta 50 yaşında (kim der ki) ve sanırım kariyerinin zirvesinde Jlo’dan bahsetmek istedim.Çok konuşuluyor… ama sadece bir dansçıyı canlandırdığı Hustler filminde ki performansı sebebiyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” kategorisinde Akademi Ödellerine adaylığıyla değil! Daha çok moda sahnesinde ki işbirlikleriyle.

Oscar adaylığı açıklandıktan sadece bir gün sonra Amerikan denim firması Guess ile işbirliğini duyurdu.  Buna çok da şaşırmadık zira Jennifer Lopez ve Guess uzun yıllardır iş ortaklıklarını sürdürüyorlar. Ama birkaç gün önce de Versace işbirliğini duyurdu. Bir dakika henüz bitmedi çünkü geçtiğimiz Kasım ayında Coach markasının İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonu için marka elçisi olacağını da duyurmuştu Latin yıldız. Nişanlısı Alex Rodriguez ile kampanya yüzü oldukları Quay marka güneş gözlüklerini de unutmayalım lütfen.Her biri moda sahnesinin çok farklı alanlarında yer alan bu markalar neden 50 yaşındaki JLo ile çalışmak istiyorlar sizce? Kendinizce bir çok cevap bulabilirsiniz ama iş burada imaja dayanıyor.

Jennifer Lopez kendisine çok iyi bakıyor. Ellisine gelmiş bir kadın olarak kesinlikle olabileceği en, en, en iyi halinde. Bu da Onu zamansız kılıyor. Ayrıca net, temiz imajıyla da canlı ve genç bir ruha sahip. Bu hali de gençler arasında bir moda ikonu olarak gösteriyor Onu.Bir sebep daha var ki; şirketlerin asıl gerçeği kesinlikle bu… Pazar çok fazla rekabet dolu. Dünya devi bir markanız olsa da; pazarlama bütçeleri hep kısıtlıdır. Bu durumda sonuç: ünlü isimler markaların pazarlama departmanlarının vazgeçilmezleri. Artık reklamlar bir mesaj vermek, bir ürün anlatmaktan çok uzaklar. Reklamların odakları “Bu ünlü bizi tercih ediyor.” boyutuna saplanmış durumda. Sizce de durum böyle değil mi?

Jennifer bir pazarlama aracı olarak seçilebilecek en iyi ve etkili isimlerden. Havalı, sağlıklı ve cool. Ama en önemlisi tabii ki Onun da bir marka olması. O, gösterişli şov dünyasının Jlo’su. Ama bu elbette tek başına yeterli değil. Sonsuz destek ve hayranlıkla yanında olan milyonlarca hayrana sahip. Sadece instagram hesabını 109 milyon kişi takip ediyor. Hayatını paylaştığı ve kısa bir süre önce açtığı YouTube kanalının şimdiden 12.2 milyon abonesi var. Kısacası JLo ne paylaşırsa beğeni rekoru kırıyor. Varsace kampanyası ile ilgili yaptığı paylaşım ne markanın resmi instagram hesabında ne de Donatella Versace’nin yaptığı paylaşımda JLo paylaşımı kadar beğeni alamadı.

O bir idol bece. İyi bir örnek. İlham dolu. Tabii ki yıllar içinde evrilmiş bir JLo gördüğümüz ama tekrar edeyim bence olabileceği en iyi halde. Starlar her zaman şov dünyası için birer hamur olmuşlardır bana göre. Menajerleri, yapımcıları, yönetmenler v.s. kişiler tarfından yön veriliyor hayatlarına. Ben hep şunu söylerim, lütfen yanlış anlaşılmasın ama normal insanların sahip olabileceği bir title değil ünlü olmak. Çoğu taşıyamayıp yok olup gitmiyorlar mı gözümüzün önünden?

İşte bu dünya için iyi bir örnek Jennifer. Mutlak hataları olmuştur (hangimizin yok ki) ama hem çalışkan ekibi, hem de kendiyle sürekli yarışması bugün O’nu farklı sektörlerde, farklı hedef kitlelere sahip markaların yüzü ve moda dünyasının kalp atışında bir ritim olarak karşımıza çıkarıyor. 50 yaşımda

JLo kadar iyi olabilemek / görünebilmek dileğiyle ,
Sevgiler,
ASLI


Hazırlayan: Aslı Çoşkun Duydu
Web Site :  https://modastilde.com/
Instagram : asliduydu_/
E-mail : modastilde@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.