İlkbahar Yaz Trendleri

İlkbahar Yaz Trendleri

Herkese Yeni Ayın İlk Haftasından Merhaba!

2020’nin ilk ayı hepimiz için çok yorucu ve zor bir ay oldu. Yüzümüzü bahara ve önümüzdeki aylara çevirelim ve beraber 2020 İlkbahar sezonunu inceleyelim.Yeni sezon alışverişine çıkmadan, gardırobunuzu yenilemeden önce moda haftalarından ve markaların moda şovlarından aldığımız tüyoları ve ilhamları değerlendirmekte fayda var.2020 yılının renginin klasik mavi olacağı Pantone tarafından açıklandı. Mavi renginin sakinleştiren güven veren açık iletişim kurmayı kolaylaştıran bir renk olduğunu ve bu rengin 2020 gibi dönüşü getiren bir çağ için seçilmesi tesadüf değil.Sene boyunca kontrast renklerin kullanımı yerine, ton sür ton yani komşu renklerin birlikte kullanılacağı kombinleri daha sık göreceğiz.

Yatak Odasından Sokak Modasına

Katie Holmes’ın giydiği Khaite marka hırka ve bralet takımı büyük bir sükse yaratmıştı. Ve markası olarak Zara’da çok benzerini satışa çıkınca, tüm ınfluencer’n üzerinde gördük. Gözümüz alıştı. Şimdi 2020 bahar sezonunda büstiyer/bralet üstü hırkaları ve yaz sezonunda hırkasız halini sıklıkla göreceğimizin sinyallerini aldık. Tek parça büstiyerler, braletler eğer elinizin altında yoksa mutlaka edinin. Ceket ve hırkaların içine veya tek parça da giyilerek sokak modasında arzı endam edin.Cesaretiniz varsa saten kumaşlı ten rengi ile illüzyon yaratan çamaşırları deneyin.

Slip Dress

İlginizi çektiyse mutlaka ipek gecelik tipi elbise gardırobunuza girmiştir. Tasarımcıların geçtiğimiz yaz sezonundan beri elini çekmediği slip dressler İlkbahar/Yaz trendlerinde de yine bizimle beraber olmaya devam edecekler.

Tığ İşlemeler & Bej

Tasarımcılar uzun bir süredir el işi nakıştan vazgeçmediler. Sahilde başlayan tığ modası önce sokaklar ve şimdi de gece davetlerine bizimle eşlik edecekler.Tığ işlemeler, 70’ler, tek renk giyinmek derken bu sezon en çok göreceğimiz ve bizi en çok kurtaran joker rengimiz ise tabii bej rengi.İlkbahar demek her sene olduğu gibi yine bej trençkot demekken üstelik.

Celine’den 70’lere Gör Kırpış

Sevgi, barış ve özgürlüğün sesi olan 70’lerin geri dönüşü Celine ile önümüzdeki sezon aramızda.  Fransız burjuvasının giyim tarzını sokak modasına adapte ederek yeniden tasarlayan Celine’e bir saygı duruşu.

Doğaya Dönüş

Küresel boyutta kuraklık, orman yangınları, nesli tükenen hayvanlar ile karşı karşıya kaldığımız bir dönemdeyiz. Çoğu markada bundan nasibini aldı ve tropikal deri kullanmayacağını açıkladı. Fast – Fashion markalar bile yeni tüketici olan bizleri kaybetmemek adına sürdürülebilirlik ve vegan deri üzerine tasarımlar yapmaya başladı. Durum böyle olunca başta moda sayfasının diğer yönü renkler, tropikal desenler, canlı renklerin uyumu ile bize yüzünü gösterdi. Önceliği -tabiki- Dolce &Gabbana taşıyan tropik akımı diğer lüks markalar da devam ettiriyor. Turuncu-mor, mavi-yeşil, sarı-yeşil, turuncu-pembe renk kombinasyonlarına gözümüz alışacak gibi.

Gardırobunuzu renklendirirken. Bilinçli bir tüketici olmayı ve renkleri öğrendiğimiz doğaya borçlu olduğumuzu unutmayalım. Renklere ve doğaya her şeyden çok ihtiyacımız olan bir sezon bizi bekliyor.

Sevgilerimle!


Hazırlayan : Lâl Efeoğlu
Instagram : efeoglulal/
E-mail : lalefeoglu@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.