İade Ettiğiniz Ürünler; Markaları Nasıl Etkiliyor ?

Moda : İade Ettiğiniz Ürünler; Markaları Nasıl Etkiliyor?

İade Ettiğiniz Ürünler; Markaları Nasıl Etkiliyor merak etmişmiydiniz ? Perakende sektöründe aktif şekilde yer alan biri olarak; az da olsa bir farkındalık yaratatabilmek adına iade ettiğiniz ürünlerin markaları nasıl etkilendiğine dair bir yazı oluşturmak istedim.

İçinde bulunduğumuz şu günlerde tüm yoğunluğumuzu online alışverişe vermiş durumdayız.

Sevmediğiniz ve bu nedenle de iade ettiğiniz bir kazak bile perakendeciler için trilyon dolarlık bir problem olabiliyor. Şirketler de bunu düzeltmek istiyor. Yani evde birkaç bedenini birlikte denemek için yaptığınız ve sonrasında iade ettiğiniz alımları bir kez daha gözden mi geçirseniz acaba ? Orijinalini linkten okuyabileceğiniz dikkat çekici bir yazı paylaşıyorum sizlerle. Keyifli ve düşünceli okumalar diliyorum.

  • Mağaza içi satın alımların yaklaşık yüzde 5 ila 10’u iade ediliyor. Ancak, Happy Returns’ın kurucusu ve CEO’su David Sobie’ye göre, online alışverişlerde bu oran yüzde 40’a yükseliyor.
  • Optoro’nun CEO’su Tobin Moore, önümüzdeki birkaç yıl içinde e-ticaretin küresel olarak büyüdükçe, “geri dönüş miktarının yılda bir trilyon doların üzerinde olacağını” söyledi.
  • Bir çok işletme, daha fazla müşteri online mal satın aldıkça, büyümekte olan sorunu çözmek için yollar arıyor.

Happy Returns’ın kurucusu ve CEO’su David Sobie, CNBC’ye “Alışveriş yapanlar mağazadan aldıkları malların yüzde 5 ila 10’unu ancak online aldıklarının yüzde 15 ila 40’ını iade ediyorlar” dedi.Sobie, “Bir öğeyi şahsen görememek, farkın bir kısmını oluşturuyor, ancak tüketiciler ayrıca mağazadakilerden farklı bir şekilde online alışveriş yapıyorlar. Evde denemek için birden fazla boyut veya renk sipariş edebiliyor ve ardından perakendeci tarafından ödenen nakliye ile bazı durumlarda her iki şekilde de istediklerini gönderip geri alabiliyorlar.

Maliyetlerin artmasıyla, müşterilerin neden ürün iade ettiğini ve lojistikle uğraşmanın nedenini anlamak, perakendecilerin sadece başa çıkmaya başladığı önemli bir konu. Perakendeciler için sorunu denemek ve zorlamak için birçok yeni işletme filizleniyor. Bu şirketler, daha yüksek online alışveriş oranlarının ve daha fazla rahat iade politikasının, getiri artışına katkıda bulunan faktörler olduğunu söylüyor. Ancak, geri dönüşlerle ne yapılması gerektiğine dair daha fazla seçenek var.

  • DAHA FAZLA GEVŞEK İADE POLİTİKASI
  • İADE İŞLEMLERİNİN NASIL YAPILDIĞINI YENİDEN DÜŞÜNMEK

Moore, “İadeler, müşteriler için bir savaş alanıdır” dedi. Bu, daha fazla müşteri kazanmanın, geri gelmelerini ve veri elde etmenin bir yoludur; böylece ürünleri nasıl daha iyi stoklayacağınızı ve müşterileriniz için de nasıl daha iyi ürünler yapabileceğinizi bileceksiniz.Diliyorum küçük de olsa daha duyarlı düşünmenize neden olabilmişimdir.
Beğendiyseniz yıldızımı tıklamayı ve daha fazla farkındalık için paylaşmayı unutmayın.

Sevgiler,
ASLI


Hazırlayan : Aslı Çoşkun Duydu
Web Site :  www.modastilde.com/
Instagram :  asliduydu_
E-mail : modastilde@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.