Her Zaman Her Yerde Spor Ayakkabı Giyilebilir Mi ?

Her Zaman Her Yerde Spor Ayakkabı Giyilebilir Mi ?

Herkese merhaba, sizinle bu yazımda ayağımızdan çıkartamadığımız spor ayakkabıları konuşalım istedim.
Bundan 10 yıl önce size “Bir gün gelinliklerin altında bile spor ayakkabılar göreceğiz.” desem herhalde hepiniz “HAAYIIIR!!” derdiniz ama ben bunu söylemiştim! Topuklu ayakkabıları çok sevip, spor ayakkabılardan vazgeçemeyen biri olarak; bir Cumartesi günü işe spor ayakkabı ile gittiğim için yapılan bir yoruma sinirlenip “Bir gün herkes, her ortamda spor ayakkabı giyecek ve o gün çok da uzak değil, göreceksiniz!” demiştim. Ama o zamanlar insanlar sadece spora gitmek, koşu veya yürüyüş yapmak için giyiyordu bu ayakkabıları ve verdikleri paraya da acıyorlardı (şimdi bir ugly sneaker sahibi olmak için servet ödüyorlar)

Online satış kanalları (Markafoni, Morhipo v.b.) yeni açılmış, her site de ürünler süper ucuza satılıyor. Dünyanın ayakkabısını alıyorum… ilk sırada yaz için stokladığım zarif sandaletlerim (vazgeçemediklerimden) sonra da spor ayakkabılar var. Tabii bana yine gülen çok J ama hiç umurumda değil! Konforum benim için çok önemli ve değerli. Eğer ayaklarım konforlu değilse inanılmaz gergin olurum.Neyse… sonra bir gün hayatımıza Instagram girdi ve her tarzın boyutu değişti. Çünkü dünyaya erişim daha kolay oldu. Sosyal medya, tüm coğrafi eğilimlere yakında bakmamızı sağladı. Ve bu sayede hayatımızda yeni bir kavram yer almış oldu “Street Fashion” yani sokak modası.

Öyle ki dünyanın en ünlü yayınları (New York Times bile) sokak stillerini lüks moda evlerini ele aldıkları gibi yayınlamaya başladılar. Devamında ne mi oldu?Hepimizin farkettiği o beyaz “Adidas – Stan Smith” akımı yaşandı. Sonra sırasıyla bu akımı “Nike – Air” ve “Vans – Old Skools” izledi. Devamında artık lüks moda evleri bu aktif spor ve sokak markalarıyla işbirlikleri yapmaya başladılar. Hâlâ Alexander Wang ve Stella McCartney Adidas için koleksiyonlar tasarlıyorlar. Ama sanırım bu işin zirvesinde Kanye West ve Yeezy’leri var. Bence sebebi de Kanye’nin de sokak kültüründen gelen bir figür olması.

Sonuç; hepimiz için artık konfor önemli. Rahatlık ve sağlıklı yaşam revaçta. Artık daha özgür ve daha öz güvenliyiz ve bu nedenle de spor ayakkabılarımızı her kılıkla eşleştirebiliyoruz.Hadi söyleyin, ofiste topuklu ayakkabı giyen kaç kişi kaldı ki ? 

Hazırlayan: Aslı Çoşkun Duydu
Web Site :  https://modastilde.com
Instagram :  asliduydu_
E-mail : modastilde@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.