Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri mi arıyorsunuz ? Eğer bu soruya cevabınız evet ise dikkate almanız gereken bir çok nokta olabilir. Hassas cilt probleminin etkenleri çevresel faktörler, yanlış bakım ürünleri ve yaşam stili olabilir.

Gün içerisinde cildimiz birçok kirliliğe maruz kalmaktadır. Çevresel faktörlerin etkisinden arınmak için cildimizi düzenli olarak temizlememiz uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bir diğer sebep ise yanlış bakım ürünleridir. Cildimizi tanıyıp ona uygun ürünler kullanmak hem hassasiyeti azaltacak hem de cildimizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bu nedenle ürün kullanmadan önce detaylı bir araştırma yapmak ve cilt tipinizi tanımak önemlidir. Bunların yanı sıra tükettiğimiz yiyecek, içecekler, düzensiz uyku ve stres ciltteki hassasiyeti tetikleyeceğinden göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Peki, tüm bunları dikkate aldığımızda cilt bakım rutinimizi nasıl oluşturmalıyız?

Öncelikle uzmanların da önerdiği gibi cilt testi yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede yönelmeniz gereken ürün grubunu da daha iyi tanıyabilirsiniz. Tetikleyici faktörleri ortadan kaldırıp, sağlıklı yiyecek ve içecekler tüketmeye başlayabilir, hayat stilinizi buna göre düzenleyebilirsiniz.

Misel su temizleyicileri hassas ciltler için en çok önerilen ürünlerdendir. Bu tarz bir ürün ile hem makyajınızı çıkarmış hem de çevresel faktörleri arındırmış olursunuz. Bioderma Sensibio H2O Misel Solüsyon cildinizi temizlerken aynı zamanda arındırır. Durulama gerektirmeyen bu solüsyon cildin doğal dengesinin korunmasını sağlar ve kuruluğa neden olmaz. Tercihinize bağlı olarak misel solüsyona ek yüzünüzü hassas ciltler için uygun olan jel bir temizleyici ile yıkayabilirsiniz. Normal ve hassas ciltlere uygun olan aynı zamanda parfüm içermeyen La Roche-Posay Toleriane Temizleyici Jel ile yüzünüzü kuruluk hissi yaratmadan arındırabilirsiniz.

Eğer cildinizde kızarıklık ve renk eşitsizliği var ise cilt bakım rutininize serum eklemeniz gerekebilir. La Roche-Posay Rosaliac AR Intense Serum kızarıklık görünümünü azaltmak için kullanabileceğiniz bir üründür. İçeriğinde ki doğal yatıştırıcı ve tahrişi önleyici maddeler sayesinde hassasiyetiniz minimuma düşer. Nemlendirici olarak tercih edebileceğiniz ürün ise Avéne Créme Peaux Intolérantes Skin Recovery kremdir. Parfüm, paraben, koruyucu ve alkol içermeyen bu ürün hassas cildinizi hızla onarır. Cildin dokusunu yeniden yapılandırmaya yardım eder ve uzun süreli etki gösterir. Aynı zamanda, cildinizi yumuşatır ve gerginlik hissinden kurtulmanızı sağlar.


Hazırlayan : Merve Oğulmuş
Instagram : merveeogulmus
E-mail : merveogulmus@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.