Ev Giyimi Stilinize Özen Gösterin

Ev Giyimi Stilinize Özen Gösterin

Gece boyunca kendinizi rahat hissetmek ve sabaha dinlenmiş bir şekilde uyanmak için birkaç önemli kriter vardır. Doğru pijama takımı, bu kriterlerden en önemlisidir. İyi bir uyku için bedeninize uygun, çok sıcak tutmayan ve aynı zamandan şık pijamalar en iyisidir. Sizler için ev giyim stillerini derledik.

ev giyimi stili

Yaz Geceleri İçin Terlemeyin

Havalar gittikçe ısındığında dışarısı daha da cazip olmaya başlar. Ama unutmayın aynı zamanda iç mekân sıcaklıkları da artacaktır. Bu sebeble uyku düzeniniz olumsuz etkilenebilir. Hafif kumaşlardan yapılmış kolsuz ya da kısa kollu gecelikler, böyle gecelerde büyük yardımcınız olabilir Pijama ne kadar ince ve kısa olursa, uykunuz da o kadar rahat geçer emin olun. Fakat kıyafetsiz bir şekilde yatmamalısınız . İnsan vücudu uykudayken, uyanık olduğundan daha farklı çalışır. Serinlemeye çalışırken üşütebilme ihtimaliniz vardır. Terlemenin önüne bir türlü geçemediğiniz geceler için, keten ya da pamuk gibi teri kolaylıkla emen kumaşlarda pijamalarınızda ağırlık verebilirsiniz.

Kış Geceleri İçin Üsütmeyin

Soğuk bir kış gününde sıcak su torbanıza sarılıp yün çoraplarınızda yatakta kıvrılma isteği herkes için vazgeçilmez. Hatta daha iyi ne olabilir ki? Bu resme bir de yumuşacık pijamalar eklendiğinde, elinizde sıcak bir içecek ile gün boyu yataktan çıkmak istemeyebilirsiniz. Eğer kolay üşüyen biriyseniz pijama seçiminde pazen ya da polar tercih etmelisiniz çünkü bu tür kumaşlar vücut ısısını korur sizi gün boyu sizi sıcacık tutar. Kış gelince tek parça kıyafetler de önemli olur. Örneğin tulumlar arka bel bölgenizi korurken bir taraftan da battaniye üzerinden sıyrıldığında üşümemenize yardımcı olur. Aman dikkat edin; kışın bile nefes alabilen kumaşlar çok önemlidir. Özellikle de merinos yününden yapılmış pijamalar hem sıcaklık hem de hava alırlık açısından mükemmel kumaşlardır emin olun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.