Covid-19 Editör Tavsiyeleri

Covid-19 Editör Tavsiyeleri

Merhaba;
Tüm dünyanın içinde olduğu küresel zor bir süreçle baş başayız !

Salı sabahından itibaren evden çalışmaya başladık ve bugün itibariyle de çalıştığım kuruma ait tüm mağazalar süresiz olarak kapatıldı. Evet evdeyiz… ve bu süreçte hem kendimiz, hem sevdiklerimiz hem de yaşadığımız şehirler için yapacağımız en doğru şey evde olmak #evdekal ‘mak! Bilinçli ve sağduyulu olmalıyız. “Bana bir şey olmaz.” zihniyetinden kurtulmalıyız. Evde olmak zor olabilir. Özellikle de bizim gibi yoğun tempolu çalışmaya alışık olan kişiler için. Ancak yapacak, yapabilecek bir çok şey var. Öncelikle güzel bir gardrop detoksuna ne dersiniz? Kullanmadığınız, bedeninize uygun olmayan, lekelenmiş, atmaya yada vermeye kıyamadığınız, “Zayıflayınca giyeceğim.” diye aldığınız ve 3 yıldır dolapta etiketiyle duran o parçayı çıkarın dolaptan.

Öncelikle dolapta kalmaya devam edecek olanları kombinleyin, katlayın ve güzelce yerleştirin. Sonra dolaptan çıkarttıklarınızı ikiye ayırın;

  • İyi durumda olanları ikinci el satış sitelerinden satışa çıkarın (dolap.com , modacruz.com v.b gibi siteler var).
  • Daha yıpranmış, kullanılmayacak yada satılamayacak gibi olanları da geri dönüşüme verebilirsiniz. Zara ve H&M gibi global fast fashion moda markaları bu kıyafetleri alıyor.

Ayrıca H&M size bunun için bir de indirim çeki veriyor. Değerlendirin derim. Eğer yalnız yaşıyorsanız bol bol kitap okuyun, mesela arşivlerinizi düzenleyin.

Ailenizle yaşıyorsanız yapacak biraz daha çok şey olabilir. Sohbet edin, kitap okuma yarışı yapın mesela. Kitap okumak gerçekten çok iyi geliyor. Fazladan okunan her kelime güç veriyor bana. Çocuğunuzla mutfağa girin, ev işlerini bölüşerek birlikte yapın. Sohbet edin. Birlikte müzik dinleyip dans edin. Biz oğlumla böyle yapıyoruz. Bugün birlikte tiramisu yapacağız. Sabah kahvaltı sofrasını ben hazırlıyorum. O da topluyor. Bu süreçte lütfen kimseyle, özellikle de ileri yaştaki kişilerle temas etmeyin. Siz etkilenmeyebilirsiniz ama karşınızdaki kişiler etkilenebilir. Kimin hayatını zora sokmak istersiniz ki ? Kimsenin. O nedenle duyarlı olmak zorundayız. Karşı komşum gibi duyarsız insanları görmek sinirlendiriyor beni. Dün karşı dairem o kadar kalabalıktı ki; sanırım 20 kişi falan vardı. Oğlumla çıkıp biraz yürüdük ve bir kaç eksiğimizi aldık. Döndüğümüzde kapıda ki o ayakkabıları görünce şok olduk !

Bu kadar duyarsız olabilmek; neden ?

Bu bir süreç ama bir tatil değil ! Bir tedbir. Lütfen dikkat edin. Sağlık konusunda yetkililerin söylediği talimatlara mutlaka uyun. Ben yine de hatırlatmak için size aşağıya sıralıyorum. Sizin de yaptıklarınız ve benimle paylaşmak istediğiniz önerileriniz varsa; benimle yorum olarak paylaşın lütfen. Güzel bir iletişim kurup tüm okuyuculara hep birlikte destek olalım ne dersiniz? Hep birlikte sağlıklı günlerde buluşmak üzere.

Sevgiler,
Aslı


Hazırlayan: Aslı Çoşkun Duydu
Web Site :  https://modastilde.com
Instagram :  asliduydu_
E-mail : modastilde@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.