Cilt Bakımında Doğru Adımları Uygulayın

Güzellik : Cilt Bakımında Doğru Adımları Uygulayın

Günlük cilt bakımını yapmamız kadar, Doğru Adımları Uygulamanızda ve hangi sırayla yaptığımız da önemli. Kendi cilt tipimize uygun ürünleri seçtikten sonra bunları uygularken belli bir yol izlememiz cildimiz için de gerekli.

Adımlara hep beraber bakalım:

 • Temizleyici
  Eğer cildimizde makyaj varsa bunu temizlemek önceliğimiz olmalı. Cilt tipimize uygun bir makyaj temizleyici ile makyajımızı temizledikten sonra cildimizi arındırmak için yüz yıkama jeli kullanmalıyız. Bu etapta benim tercihim L’occitane 3-in-1 Micellar Water hassas ciltler için makyaj temizleyici ve Dr. Jart+ Dermaclear Micro Foam yüz temizleyici.
 • Tonik
  Her ne kadar atladığımız bir adım olsa da tonik kullanmak gözenekler açısından önemli bir yer taşır. Tonik, uzun vadede gözeneklerin küçülmesine ve kirlenmeyi azaltmaya yardımcı olur. Benim tercihim Estee Lauder Nutritious Micro-Algae gözeneklerin görünümünü minimuma indirip cilt dengemi korumaya yardımcı oluyor.
 • Bölgesel Bakım
  Eğer sorunlu bir cildimiz varsa bölgesel olarak kullandığımız bakım ürünlerini bu aşamada sürüp beş dakika beklememiz gerekir. Örneğin; akne karşıtı bir kremi sorunlu bölgeye sürüp bekleyebilirsiniz.
 • Serum
  Serumlar, cildimizdeki belli bir soruna yönelik kullandığımız ürünlerdir. Bu nedenle soruna göre çeşitlilik gösterir. Hassasiyet ve kızarıklık için benim tercihim La Roche- Posay Rosaliac AR Intense.
 • Nemlendirici
  Cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi serum aşamasından sonra uygulayabilirsiniz. Cildinizin sorunu ne ise ona odaklı bir nemlendirici kullanmak cildi rahatlatıp kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu aşamada ben Avene Creme Peaux Intolerantes Skin Recovery kremini tercih ediyorum.
 • Göz Kremi
  Gözlerimiz belki de en çok makyaja maruz kalan ama en çok ihmal edilen bölge olabilir. Cilt bakımında benim olmazsa olmazım göz kremidir. Kendi göz çevresi sorununuza uygun bir göz kremi seçip bakımınızın son aşaması olarak uygulamanız gerekir. Benim tercihim göz çevresi koyu halkalara çare olan Yves Saint Laurent Forever Light Creator göz kremi.

Son olarak, güneş kreminizle günlük cilt bakımınızı tamamlamış olursunuz. Aslında zor gibi görünen bu adımlar sizin uzun vadede cildinizi rahatlatıp istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Sevgilerimle, Merve


Hazırlayan : Merve Oğulmuş
Instagram : merveeogulmus
E-mail : merveogulmus@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.