Bebeklerde Biberon Kullanmanın Doğru Zamanı

Bebeklerde Biberon Kullanmanın Doğru Zamanı

Süt, çocukların yaşantısındaki önemli gıdalardandır. Protein, kalsiyum ve D ile A vitamini kaynağıdır. Bunlar bebeğin sadece büyümesi için değil ;gelecek yıllarda kemiklerinin güçlü olması için çok önemlidir. Unutmamanız gereken diğer detay ise çok fazla süt ile beslenmenizinde sorun yaratacağıdır. Ayrıca bazı çocuklar süte alerjiktir veya düzgün şekilde sindiremeyebilirler.

Sütü Bırakma Zorunluluğunuz Olabilir

Emziremiyorsanız, bebeğinize piyasada bulunan mamaları kullanabilirsiniz. Bebek maması büyük süt molekülünü sindirmesi kolay daha küçük parçalara ayırır. İşlenmemiş süt bebeğin mide-bağırsak kanalının kaplamasında bir reaksiyona neden olur. Zamanla kan kaybına yol açabilir. Aslında pek çok doktor bir yaşından sonra çocuk sütü daha kolay ve güvenle sindirebilir olduğunu düşünüyor. Erken bir dönemde süt içirmenin, daha sonra alerjik reaksiyonlara neden olabileceğini de pek çok kişi söylüyor.

Diğer Yandan Süt İle Beslemek İstemiyorsanız

Çocuğunuza süt vermek istemiyorsanız seçtiğiniz diğer ürünün kalsiyum ile A ve D vitaminleri içerdiğinden emin olun. Sütün vitamin takviyesi yüzünden onlarca yıl önce neredeyse bütünüyle kaybolan bir kalsiyum eksikliği rahatsızlığı olup nadir görünen raşitizm vakaları, çocukların süt yerine yeterli olmayan bu içecekleri tüketmesi sonucu görülmektedir. Çocuğunuz için doğru ürünü kullandığınızdan emin olmak amacıyla çocuk doktorunuza danışın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.