Balmain Sonbahar/Kış 2020 Defile

Balmain Sonbahar/Kış 2020 Defile

Balmain 2019-20 Sonbahar/Kış defilesi, Paris Moda Haftası kapsamında sunuldu. Defilenin göz alıcı detaylarından tüm görünümler bir arada.

Olivier Rousteing, “Miras, ırk, aidiyet ve uyum konusunda sorular takıntılı büyüdüm.” Dedi. 

Defile öncesi Fransa cumhurbaşkanı ile akşam yemeği ve bu gece Fransız sinemasının en prestijli ödülleri olan Césarlar’da yemek yiyen Rousteing, otobiyografik filmi Wonder Boy‘u keşfedecek.

Rousteing bu koleksiyonunda tüm akıcılığını sergiledi. La Saharienne, fular sosu, Rive Gauche devesi, Rive Droite argyle ve ülkenin sıradan bon chic , bon türü , Rousteing’in oynadığı türlerden sadece birkaçı. Ayrıca, 76. bakışta Jolie Madame siluet ceketi ve 20 donanma blazer paltosunun açılış salvosu, omuzda sarkık ve yakasında patlayan altı düğmeli blazer de dahil olmak üzere özellikle Balmain hareketleri de gözlemleniyordu.

Rousteing, Fransız moda dilinde anadili olarak konuşulurken, telaffuzu farklıdır. Aksanı, hammaddesinin orijinal anlamlarına özgü hiyerarşik incelikleri güçlendirir, embolden çıkarır ve sevinçle göz ardı eder. Burada, örneğin argyle örgüsünü verdi ve Saharienne, bir kapıyı açmaya zorlayacak kadar güçlü görünüyor. Ayrıca at ve zincir fular baskı görünümleri, daha sonra kristal ve boncuk nakışta gevşek silahlı tiftik mini eteklerine aktarılan bir baskı vardı. Daha hafif dokunuşlar, ipek yakaları sarkan fular izinlerine aşağı doğru genişleyen büyük boy Le Smokings, kanguru cepli özel kazak “ceketleri” ve Rousteing’in kişisel siluetini kopyalayan kahverengimsi PVC’de iki cesur omuzlu, bacağa sıkı bir görünüm içeriyordu.

Rousteing‘in hikayesi hem Fransız hem de evrensel olarak alakalıdır. Bu yüzden Wonder Boy Nisan ayında Tribeca Film Festivali söz konusu olduğunda mutlaka izlenmeye değer. Bu koleksiyonda tasarımcı, Fransız moda kodlarının atağına olan sevgisini eşzamanlı olarak iradesine büktü: daha sert, daha iyi, daha hızlı, daha güçlüydü.

Hazırlayan : Büşra Şahin
Instgram : busrasahinbeauty

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.