Alexa Chung’un Sürdürülebilir Markasına Hızlı Bir Göz Atış

Alexa Chung’un Sürdürülebilir Markasına Hızlı Bir Göz Atış

Alexa Chung, kendisi Vogue’un eski editörüyken son dönemlerde kendi ismi ile çıkardığı markası ve Netflix’te yayımlanan Next in Fashion programında görüyoruz.Stilini bir gruba sığdırmak zor ama kendisi eklektik bir giyim tarzına sahip. Klasik parçaları trend parçalar ile kombinleyerek; alternatif bir görünüme sokuyor. Desenleri, kumaşları birbirine karıştırarak çok iyi harmanlıyor bu yüzden de en şık elbisenin içinde bile yataktan kalkmış gibi durabiliyor, boşuna stil ikonu değil.Stilinde en ilgi çekici tarafı klasik parçalarla yeni şeyler denemesi ve asla sıkıcı olmadan klasik bir görünümde kalabilmesi.

Alexa, sıklıkla stil ikonu olan Jane Birkin hayranlığını belirtiyor.Jane Birkin stilini günümüze uyarlanışını görüyoruz gerçekten de.

Alexa Chung stilinin hangi noktalarından ilham alabilirsiniz ?

  • Gece bir yere gidecekseniz Zara’dan elbise giymek yerine vintage bir elbise giyin.
  • Siyah jean siyah gömlek siyah bot kombininizi  kırmızı ruj ile tamamlayın. Kırmızı ruj süreceğiniz zaman geri kalan makyajını çok basit olsun.
  • Kat kat giyinmekten korkmayın. Sizi hem kışın soğuktan korur hem de stilsiz bir görünümden korur. Kazak üstüne blazer üstüne uzun kaban görünümünü deneyin.
  • Klasik parçaları satın alırken bu parçaları farklı renklerini ya da farklı desenlerini satın almanız sizi daha cool hissettirecektir.
  • Basic kıyafetlerinizi vintage aksesuarlar ile tamamlayın.

Modanın bir çok faydası var, neşe getiriyor ve kimliğini ifade etmenin bir parçası” – Alexa Chung

Sana katılıyoruz Alexa!

Sevgiler, Lâl


Hazırlayan : Lâl Efeoğlu
Instagram : feoglulal
E-mail : lalefeoglu@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
BB TEAM © Copyright 2019. Tüm Hakları Saklıdır.